Czy zdarzyło ci się kiedyś kupić coś co nie spełniają twoich oczekiwań? Bywa tak nieraz, kiedy kupujemy w sieci, dlatego powinniśmy wiedzieć jakie zagrożenia związane są z kupowaniem przez Internet Jak kupować mądrze – przeczytaj poniższy artykuł i skorzystaj z praktycznych porad!

Zagrożenia związane z kupowaniem przez Internet

Kiedy oglądamy jakiś produkt, zwracamy przede wszystkim uwagę na zdjęcia. Czasami niestety nie oddają one rzeczywistości, a po otrzymaniu produktu widzimy, że znacznie różni się on od tego co było na fotografii. Wina leży zazwyczaj po stronie sprzedawcy, ale to my powinniśmy zachować czujność. Dlatego warto obejrzeć ten sam produkt w innym sklepie i zobaczyć jak wygląda na zdjęciach tam przedstawionych. Jeśli po otrzymaniu przesyłki okazało się, że nie jest to ten sam towar, który widziałeś na stronie sklepu online, masz prawo go odesłać, a sprzedawca powinien zwrócić ci pieniądze. Kolejnym zagrożeniem związanym z kupowaniem przez Internet jest ryzyko utraty pieniędzy. W sieci istnieje grupa osób, które po prostu oszukują. Nie posiadają oni żadnego towaru ani produktu, który reklamują na stronie. Takie praktyki są na szczęście coraz rzadsze, ale mimo tego trzeba być czujnym. Jeśli wydaliśmy niewielką kwotę pieniędzy, prawdopodobnie nie możemy liczyć na rekompensatę. Gdy za towar, którego nie otrzymałeś zapłaciłeś kilkaset zł. bardzo prawdopodobne, że pieniądze wrócą do Ciebie. Oprócz tego należy uważać na to komu podajemy swoje dane.

Firmy nie zawsze uczciwie wykorzystują te informacje – bywa, że gdzieś umieściłeś swój numer telefonu a później jesteś atakowany spamem i połączeniami z różnych nieznanych Ci numerów. Dlatego korzystaj zawsze ze sprawdzonych stron sklepów online. Czytaj opinie innych użytkowników o produkcie, o sklepie i o sprzedawcy. Jeśli jakiś sprzedawca ma wiele negatywnych opinii, prawdopodobnie nie będziesz zadowolony z transakcji. Wybieraj te strony, które cieszą się powodzeniem, i w których pozytywnych opinii jest znacznie więcej niż tych negatywnych – zminimalizuje to ryzyko niepowodzenia podczas robienia zakupów, oraz tego, że dostaniesz wadliwy produkt nie spełniający Twoich oczekiwań.