Nowoczesne i surowe wnętrza loftowe to jeden ze współczesnych hitów aranżacyjnych. Przestrzenie takie wyglądają nie tylko schludnie, ale również bardzo estetycznie. Efekt taki uzyskuje się dzięki odpowiedniemu połączeniu części składowych aranżacji oraz dbałości o ograniczenie zbędnych elementów. Loftowe wnętrza swój początek mają w Stanach Zjednoczonych i były widoczne przede wszystkim w amerykańskich filmach, których akcja toczyła się w Nowym Jorku. Projektanci mebli oraz osoby zajmujące się aranżacją wnętrz umiejętnie przenieśli ten styl do Europy, również do Polski.

W loftowym salonie stawia się przede wszystkim na funkcjonalność mebli oraz przestrzeń i rozświetlenie pokoju. W związku z tym idealnym meblem salonowym okazuje się być narożnik z funkcją spania, który harmonijnie wpisze się w przestrzeń i będzie bardzo funkcjonalny. Narożniki cieszą się dużą popularnością ze względu na swoją praktyczność, ponieważ jednocześnie może to być wygodny mebel do siedzenia oraz w razie potrzeby zmienić się w łóżko. Przestronny pojemnik na pościel pozwoli zachować porządek w salonie.

Jaki narożnik wybrać?

W stylu loftowym świetnie sprawdzą się narożniki w różnych kolorach szarości. To nowoczesny i surowy kolor, który jest nieodłącznym elementem tego stylu. Alternatywą mogą okazać się jednokolorowe meble w bieli, brązie lub nawet w czerni. Ważne, by zachować odpowiedni umiar i zadbać o to, by nasz narożnik nie miał zbyt wielu zdobień, które nie pasują do stylu loftowego i nieświadomie możemy w ten sposób zaburzyć aranżacje wnętrza.

Narożniki w mieszkaniach loftowych cechują się również dużymi rozmiarami. Oczywiście wiele zależy od dostępnej przestrzeni, ale w stylu loftowym narożnik z powodzeniem może zastąpić kilka innych mebli. Bardzo często ustawiany jest w centrum salonu jako główny jego element w formie wyspy. To typowy amerykański styl, który coraz częściej można spotkać na polskim rynku mieszkaniowym. Ostatecznie ważne, by wybrany narożnik był w pełni dopasowany do naszych potrzeb pod kątem wielkości, stylu oraz wygody. Najlepszym rozwiązaniem będą meble utrzymane w szarej tonacji kolorystycznej.