Wzięcie jakiegokolwiek kredytu wiąże kredytobiorcę z bankiem lub inną instytucją finansującą na co najmniej kilkanaście miesięcy. Jeżeli jest to kredyt gotówkowy lub pożyczka, jedynymi kosztami, jakie ponosi kredytobiorca jest kwota odsetek które przyjdzie zwrócić pożyczkodawcy wraz z kwotą którą pożyczamy. Trochę inaczej sprawa ma się jeżeli chodzi o kredyty mieszkaniowe. W ich przypadku, jako, że jest to finansowanie długoterminowe (kilkunasto bądź kilkudziesięcioletnie) na kliencie ciąży o wiele więcej kosztów. Po pierwsze oczywiście, przy zaciąganiu kredytu na zakup mieszkania, jest się obciążonym kosztami nominalnego oprocentowania. Po drugie – koszt marży banku wynoszącej od 1,5% do nawet 5%. Od czego zależy tak naprawdę jej wysokość? Marża, jako standardowy składnik kredytu hipotecznego zależy od kilku czynników. Pierwszym z nich jest kwota zaciągniętego wobec banku kredytu hipotecznego. Często jest tak, że im więcej pieniędzy chcemy pożyczyć, tym marża jest niższa. Kolejny czynnik mający bezpośrednie przełożenie na jej wysokość to wysokość zabezpieczenia spłaty kredytu.
O autorze
Podobne wpisy
Biznes
Ostatnie wpisy
Archiwa
Kategorie
Warto spojrzeć
- Biuro rachunkowe Kraków dla biznesuWytwarzanie określonych towarów bądź świadczenie usług jest możliwe tylko w …
- Recepta na własny kąt – kredyty mieszkanioweChyba każdy marzy o tym, aby w życiu coś osiągnąć …
- serwis ekspresów warszawa
Opcje cyfrowe- co powinieneś o nich wiedzieć
Opcje binarne niegdyś stanowiły świetną opcję do zarobku. Były instrumentem …- Kredyty mieszkaniowe – historia FrankaFranek wyjechał do Australii jeszcze w czasach głębokiej komuny. Były …
- Kredyty mieszkaniowe nie gryząKażdy marzy o własnych czterech kątach. Wynajmowanie mieszkań jest może …
- Kredyty mieszkaniowe a ubezpieczenie?Decyzja o wzięciu kredytu mieszkaniowego jest najczęściej jedną z najważniejszych …
Najnowsze komentarze