Dzień ślubu i wesela to jedno z najważniejszych wydarzeń w związku. Nic więc dziwnego, że przyszła para młoda pragnie dopiąć wszystko na ostatni guzik, aby miło wspominać to ważne wydarzenie. Nie da się również ukryć, że zorganizowanie wesela to niemałe koszty, szczególnie w przypadku dużej ilości gości. Skąd wziąć pieniądze na ślub? Najlepiej dać sobie czas i odłożyć potrzebną kwotę samodzielnie.

Określanie kosztów

Pierwszym krokiem, który warto poczynić jest zrobienie listy gości. Koszt wynajęcia sali weselnej jest bowiem uzależniony od liczby zaproszonych gości. Gdy już będziecie wiedzieć, ile osób zaprosicie, warto wybrać się do sal weselnych w okolicy i dowiedzieć się, ile wyniesie koszt imprezy. Należy także sprawdzić cenę sukni, garnituru, wynajęcia zespołu lub dj’a i innych atrakcji, które pragniecie zorganizować. Dzięki tym danym łatwiej będzie Wam określić, ile pieniędzy potrzebujecie. Świetnym pomocnikiem okaże się planer ślubny, który można kupić na przykład w sklepach online.

Odkładanie na ślub

W zależności od kosztów ślubu i wesela, warto dać sobie odpowiednią ilość czasu na odłożenie potrzebnej kwoty i ustalić, ile pieniędzy miesięcznie będziecie odkładać. Warto założyć wspólne kontowo w banku, dzięki którym Wasze pieniądze będą odpowiednio zabezpieczone. Chociaż odkładanie pieniędzy na ślub wymaga pewnych poświęceń i samozaparacia, warto się zmobilizować, aby uzbierać potrzebną kwotę na zorganizowanie pięknego ślubu i atrakcyjnej zabawy weselnej.
Istnieje wiele sposobów, dzięki którym możecie zaoszczędzić pieniądze i dołożyć je do ślubnego budżetu. Oto kilka z nich:

  1. Gotowanie – lubicie zjeść na mieście? Postarajcie się ograniczyć takie wyjścia na przykład do dwóch w miesiącu. Samodzielnie przygotowywanie posiłków jest tanie, a do tego często również zdrowsze niż stołowanie się w restauracjach.
  2. Postawcie na komunikację miejską – wystarczy podliczyć wydatki na paliwo, naprawy samochodu i inne wydatki, aby przekonać się, że komunikacja miejska ma wiele zalet.
  3. Kupujcie to, co potrzebne – lubicie częste zakupy? Nowe ubrania i gadżety sprawiają Wam wiele radości? Warto na jakiś czas zrezygnować ze zbędnych wydatków, aby odłożyć na ślub i wesele.

Istnieje wiele sposobów na oszczędzanie. Zastanówcie się, co możecie zrobić, aby odłożyć na ślub i wesele.