Opcje binarne niegdyś stanowiły świetną opcję do zarobku. Były instrumentem finansowym posiadającym określony termin zapadalności. Ich działanie opierało się na spekulacji walutowej. Dziś jednak korzystanie z nich jest znacznie ograniczone przez prawo

Niektóre działania związane z tego typu narzędziami finansowymi pozwalały na osiągnięcie nawet 75% zysku przy naprawdę niedużym wysiłku. Spośród opcji wyróżnić można było kilka rodzajów instrumentów, ich użycie uzależnione było w dużej mierze do warunków panujących na rynku, a także możliwości inwestującego. Jednym z nich są opcje cyfrowe, ale nie tylko one. Opcje par, czy limitu również pozwalały na osiągniecie satysfakcjonujących wyników finansowych.

Opcje cyfrowe były czymś pomiędzy handlem CFD na rynku Forex, a opcjami binarnymi z gatunku drabinowych. Ten rodzaj opcji to forma inwestowania, która określała zysk z góry i na stałe. Rentowność wypłacana była w ich przypadku po wygaśnięciu opcji.

Swoje lata świetności opcje binarne zaliczyły w latach 2013-2016. W związku z nieuczciwą działalnością brokerów i traderów zostały w Unii europejskiej zakazane, dla nieprofesjonalnych brokerów i traderów. Definicja ta jednak jest niezwykle enigmatyczna i bardzo trudno jest określić co właściwie się w niej zawiera.

Dlaczego zakazane?

Ich prosta budowa i zasady funkcjonowania przyciągały bardzo wielu niedoświadczonych inwestorów. To z korzyścią wykorzystywali nieuczciwi finansowi pseudo-specjaliści. Te instrumenty finansowe w pewnym momencie zaczęły przybierać formę czegoś w rodzaju hazardu. Prześcigano się w ofertach i wykorzystywano nieświadomość i niewiedze klientów. Coś, co z pozoru wydawało się gwarantującą zysk i świetną ofertą, w rzeczywistości wcale nie było korzystne dla inwestującego. Największy wkład w psucie tego rynku mieli brokerzy oraz traderzy działający bez odpowiednich licencji, czy zezwoleń, a także usługodawcy-vidmo pojawiający się, obiecujący przysłowiowe gruszki na wierzbie i znikali razem z zainwestowanymi przez klienta kapitałem.

Patologie obecne na rynkach inwestycyjnych miały znaczny wpływ, na jakość usług i bezpieczeństwo transakcji. Nie był tutaj problemem sam mechanizm działania opcji binarnych, tylko nieuczciwość brokerów i niewiedza zmieszana z naiwnością, jaką cechowali się ich usługobiorcy.

W sieci można znaleźć listy i rankingi zaufanych rokerów i traderów, którym można powierzyć opiekę nad swoim kapitałem bez obawy, że zostaniemy oszukani w związku z warunkami umowy, lub że więcej nie zobaczymy naszych pieniędzy.

Handel walutą odbywać może się nie tylko za pomocą komputera, telefonu, ale nawet smartwatcha. To świetne rozwiązanie dla osób stale podróżujących. Większość z usługodawców proponuje wersje demonstracyjne kont, dzięki którym zapoznać się można z warunkami funkcjonowania narzędzi bez zbędnego ryzyka.

Te platformy opcji binarnych, które działają w sposób legalny objęte są patronatem i kontrolowane prze Komisję Nadzoru Finansowego. Większość z nich posiada również europejskie certyfikaty, jeszcze podwyższające status ich status zaufanego partnera.

Firmy zajmujące się pozyskiwaniem zysku z opcji binarnych w sposób legalny zapewniają swoim klientom podstawową wiedzę oraz szkolenia niezbędne w prawidłowym posługiwaniu się tymi instrumentami finansowymi.